MiRACLE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sevgi ile huzur...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Klan Savaşları

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Klan Savaşları Empty
MesajKonu: Klan Savaşları   Klan Savaşları I_icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 4:45 am

Klan Savaşları, internet gezgini üzerinden oynanabilen çevirimiçi bir strateji oyunudur. Her oyuncu bir köy sahibi olur, geliştirir, güçlendirir ve savaşır.
https://darkmiracle.hareketforum.net
Admin
Admin
Admin

Klan Savaşları Empty
MesajKonu: KURALLAR   Klan Savaşları I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 02, 2008 9:44 am

Desteğe gönderilen askerler benim kademelerimle mi savaşır?
Hayır, destek gönderdiğiniz köyün kademeleri ile savaşır. Eğer desteğe göndermiş olduğunuz birimin gönderilen köyde herhangi bir araştırması yapılmamışsa (yani 0. kademe ise) 1. kademe olarak savaşacaklardır.

2.Ceza sürem ne kadar nerden öğrenebilirim?
Klansavaşlarında verilen cezalar süresizdir.

3.Kendi ittifakımdan bir oyuncuya saldırabilirmiyim?
Kendi ittifakınızdan bir oyuncuya saldıramazsınız. Aksi taktirde cezai işlem görürsünüz.

4. Köyler ne kadar sürede terk edilmiş hale geliyor?
Eğer bir oyuncu 14 gün süreyle oyuna giriş yapmadıysa köyleri terkedilmiş hal alır. Eğer banlanan bir oyuncuysa ceza aldığı andan 14 gün sonra köyler terkedilmiş hale gelir.
*İstisnai Durum: Ceza alan oyuncu eğer Premium üye ise, Premium hesabın bitiş tarihinden 14 gün sonra köyler terkedilmiş hale gelir.

5.Çaylak korumasında puan dikkate alınıyor mu?
Hayır çaylak koruması, oyuncunun o dünyada oyuna başladığı ilk 5 gün boyunca geçerlidir.

6.Benim Premium Hesabim vardı ama banlandım. Şimdi ne olacak?
Verilen cezalarda Premium üye ayrımı yapılmaz. Cezanız kesinleşmişse, Premium hesap aldığınızda http://www.gamepay.de adresinden gönderilen e-postada kullanıcı adınız ve şifreniz belirtilmiştir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapıp Premium hesabinizi sonlandırınız.

7. Premium Hesabim kendiliğinden uzatılmış, neden?
Siz yukarıda belirtilen şekilde iptal etmediğiniz sürece her 3 ayda bir üyelik uzatılır. Premium hesap bir abonelik sistemidir. Aboneliği siz bitirmedikten sonra bu süreç devam eder.

8. Şifrem çalındı ne yapmam lazım?
Şifreniz çalındıysa, şifremi e-postama gönder seçeneğini kullanıp, şifreyi e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Oyuna kayıtlı e-posta adresiniz değiştirilmişse, e-postanıza mutlaka bu değiştirme işlemi ile ilgili mesaj gelir. O mesajdaki iptal linkine tıkladığınızda oyuna kayıtlı e-posta tekrar sizin olur ve şifrenizi geri isteyebilirsiniz. Eğer şifrenizi çalan e-posta hesabınızı da çalmışsa oyun admini ile irtibata geçmelisiniz.

9. Bakıcılık yaptığım hesaptan birilerine saldırabilirmiyim?
Saldırabilirsiniz, ancak bakıcılık yaptığınız hesabı kendi menfaatiniz doğrultusunda ortak hedefe saldırmak için kullanırsanız ceza alırsınız.

10. İmzamda neden linkini koyduğum resim görünmüyor?
İmza bölümündeki seçenekler tuşuna basıp "Resimleri imzada gösterme" seçeneğindeki işareti kaldırırsanız, imzada kullandığınız resim görünür. Ayrıca İmzaya Resim Ekleme Hakkında... adlı başlığı incelerseniz nasıl resim ekleyebileceğiniz anlatılmıştır.

11. Birden fazla misyoneri aynı anda göndersem bağlılığı daha fazla düşürebilirmiyim?
Bağlılık düşürme oranları 1 seferde 20 ile 35 arasındadır. Tek bir saldırıda 5 misyoner de gönderseniz yine aynı oranda düşürürsünüz. Bağlılığı düşürme oranınız da tamamen tesadüfidir.

12. Akademide ne kadar mal depolayabilirim?
30.000 50.000 50.000 ve katları olacak şekilde sınırsız kaynak depolayabilirsiniz.

13. Misyoner üretimini iptal ettim ücret geri gelirmi?
Misyoner üretim iptalinde tazminat olarak 1x üretim miktarı kesilir. Eğer ürettiğiniz ilk misyonerse 1x bedele üretildiğinden kaynaklar yok olur.

14.Hesabı silme moduna aldım, diğer dünyalardaki hesaplarım da silinirim?
Hayır, sadece silme moduna aldığınız dünyadaki hesabınız silinir.

15. Klan sayfasına nasıl resim eklerim?
Klan sayfasına logo eklemek için Premium hesap sahibi bir klan yöneticisi olmanız gerekmektedir. Klan özelliklerine girerek logo yüklemesi yapabilirsiniz.

16. Sirküler mesaj nasıl atılır?
Alıcı satırına oyuncu1;oyuncu2;oyuncu3 gibi oyuncu adlarının arasına boşluk bırakmadan ; koyup, sirküler mesaj seçeneğini işaretliyoruz. Klan yöneticileri en fazla 3 kişiye sirküler şekilde gönderebilmekteler. Ancak Premium olan oyuncularda bu kısıtlama yok.

17. Uyku moduna geçemiyorum, sorun ne olabilir?
Uyku modu seçeneği, oyun açığı olarak kullanılmaya başlandığından bu yana kapalı durumdadır.

18. Köy ismi hakaret içeriyor, operatörlere nasıl şikayet ederim?
Köy adlarının göründüğü bir ekran görüntüsü alarak, destek isteğinden kural ihlali seçeneğini seçip ilgili mesajla operatörlere bildirim yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü almayı bilmiyorsanız, bu linkten nasil alip bildirim yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz >> Nasıl SS Alınıp Bildirim Yapılır!

19. Ev arkadaşımla birine saldırdık sonra ceza almışız, neden?
Eğer aynı IP adresini kullandığınız biriyle ortak hedefe saldırırsanız multi hesap olarak nitelendirilirsiniz.

20. Arkadaşım bana kaynak yardımı yapmak istiyor ceza alırmıyız?
Arkadaşınız sizden yüksek puanlıysa ve aynı IP adresini paylaşmıyorsanız abartısız oranlarda kaynak yardımı alabilirsiniz.

21. Bir oyuncuya günde en fazla kaç saldırı yapabilirim?
Klansavaşlarında saldırı sınırlaması yoktur.

22. Şans faktörünü sürekli + değerde tutmanın bir yolu var mı?
Hayır. Şans faktörü adından da anlaşılacağı üzere

23. Askerlerin ya da tüccarların hızını nasıl arttırabilirim?
Hızda bir artırım söz konusu değildir. Birim hızları sabittir.

24. Yeni bir dünya ne zaman açılır?
Yeni bir dünyanın açılışı Genel Merkeze yani Almanyaya bağlıdır. Genel Merkez tarafından uygun görülen tarihlerde bizlere gerekli bilgiler verilecek ve yeni bir dünyanın ne zaman açılacağı forum aracılığı ile sizlere bildirilecektir.

25. Neden Puan Tablosunda gösterilen puanı alamıyorum?
Yardım sayfasından Puanlar sekmesine girdiğiniz sırada karşınıza çıkan tablo, herhangi bir binadan herhangi bir seviyeye kadar alacağınız toplam puanı göstermektedir. O tablonun üzerinde yer alan "Puan Farklılıklarını Görüntüle" linki ile kademe yükselttiğinizde alacağınız net puanı görebilirsiniz...

26. Casuslar gizli depodaki kaynakları neden göster miyor? Mancınıkla Gizli depo niye yıkalamıyor?
Adı geçen birim adı üzerinde gizli olan bir yapıdır. Gizli olan bir yapının görülmesi, içindeki kaynak bilgilerinin gözlenmesi ya da hasar alması mantık kuralları dışında kalmaktadır. Zaten son seviyeye getirilmiş olan bir Gizli Depo 1500 1500 ve 1500 depolamaktadırki bu oyuna yeni başlayanların saldırı sonucunda toparlanması için yeterli olan bir miktardır. Kendisini geliştirmiş olan oyuncular içinse bu miktar oldukça düşük kalmaktadır.

27. Herhangi bir binayı ya da askeri birimi nasıl yapabilirim?
Tüm ßirimLer & ßinaLar için gerekenLer linkine tıklayacak olursanız birimlerin ve binaların üretilmesi için gerekli ön koşullar ve kaynaklar hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz...

28. Gerekli ön koşullar sağlanmış olmasına ve yeterli kaynağım olmasına rağmen asker üretemiyorum. Bunun sebebi nedir?
Gerekli ön koşullar sağlanmış olsa ve yeterli kaynak olsa dahi, siz "Demirci Atölyesinden" üretmek istediğiniz askeri birimin teknolojisini araştırmadığınız sürece o askeri birimden üretemezsiniz. Sadece "Mızrakçı" ve "Misyoner" birimleri ilk üretimde teknolojik araştırma istememezken, Mızrakçı'nın teknolojisi arttırabilmektedir.

29. Demirci Atölyesinde yapabileceğim araştırmaların bir sınırı var mı?
Demir atölyesinde yer alan 8 askeri birimin her biri için en fazla 3 adet araştırma yapabilirsiniz. Ancak yapabileceğiniz toplam araştırma seviyesi 15 ile sınırlıdır ve bu da tüm birimleri son teknoloji seviyesine getiremeyeceğiniz anlamına gelir. Stratejinize göre bu 15 araştırma yapma hakkınızı nasıl kullanacağınız size kalmıştır
https://darkmiracle.hareketforum.net

Klan Savaşları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-